ورزش نمودن چگونه بر قلب و ریه شما تاثیر می گذارد؟

ورزش نمودن چگونه بر قلب و ریه شما تاثیر می گذارد؟

ورزش نمودن جریان خون را در قلب خود افزایش می دهد و عضلات قلب را تقویت می کند. در طول ورزش نمودن ، خون بیشتری به ریه ها می رسد تا جذب جذب اکسیژن را افزایش دهد. این اکسیژن پس از آن به عضلات بدن اعمال می شود، معمولا پاها و بازوها. هنگامی که یک فرد تمرین می کند، ضربان قلب و میزان تنفس او به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و قلب و ریه ها سخت تر کار میکنند.

انجمن قلب آمریکا توصیه می کند که هر کس باید ورزش قلبی عروقی را برای مدت حداقل 30 دقیقه یا به طور مطلوب 45 دقیقه روزانه انجام دهد. این به قلب و ریه ها سود می رساند. خطر ابتلا به کلسترول بالا و مسائل مربوط به سلامت به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد و ظرفیت حیاتی شش ها در طول و پس از ورزش نمودن بهبود می یابد. هنگامی که یک فرد فقط نشسته است، میزان تنفسش حدود 15 بار در دقیقه است. با این حال، یک ورزشکار که یک برنامه ورزشی دقیق را اجرا می کند، می تواند میزان تنفس را به میزان 40 تا 50 بار در دقیقه برساند. مصرف اکسیژن بیشتر، در بدن کمک می کند تا در طول تمرین، نیاز عضلات فرد به اکسیژن بیشتر تامین شود. برای به دست آوردن تمام این اثرات مثبت، حتی به افرادی که مبتلا به بیماری های قلب و ریه هستند توصیه می شود تا در صورت امکان برای انجام فعالیت های قلب و ریه خود حتی اگر شده مقدار کمی ورزش سبک انجام دهند.

 

 

بررسی علت مرگ ناگهانی ورزشکاران

بهترین زمان ورزش کردن

بهترین زمان برای انجام ورزش چه زمانی است؟

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب و کلینیک واریس : تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر