علائم كمبود اکسیژن خون

علائم كمبود اکسیژن خون

در این مطلب نگاهی داریم به علائم کمبود اکسیژن خون 

 

 

خستگی
خستگی مزمن، یکی از علائم اصلی کمبود اکسیژن در خون است. احساس خستگی، انواع گوناگونی دارد، اما خستگی ناشی از هیپوکسی، مزمن و بی پایان است. بدون تبادل مناسب گازها، بدن تان نمی تواند اکسیژن مورد نیازش را به دست بیاورد. به مرور زمان، کمبود اکسیژن خون ادامه پیدا کرده و هیپوکسی ایجاد می شود. وقتی سطح اکسیژن بدن پایین باشد، احساس خستگی می کنید. وقتی ریه ها نتوانند به خوبی هوا را دم و بازدم کنند، خیلی زود خسته خواهید شد.عده ای از افراد در نیمه ی روز احساس خستگی می کنند و هیچ میزان خواب هم ظاهرا کمکی به آنها نمی کند. زودتر از دیگران خسته شدن یا سریع تر از گذشته خسته شدن هم علامتی است که نشان می دهد خون تان اکسیژن کافی ندارد.

 

 

تپش قلب

احساس اضطراب معمولا با ضربان شدید قلب یا تپش قلب همراه است. این علامتی است که نشان می دهد قلب شما به سختی در حال کار کردن است تا اکسیژن کافی به تمام جاهای لازم در درون بدن تان را برساند زیرا این اندام ها کمبود اکسیژن دارند. اگر قبلا نشانه های اضطراب را نداشته اید و بدن تان بدون هر گونه علامت دیگری از اضطراب، شروع کرده است به بالا بردن ضربان قلب، می تواند به دلیل کم بودن سطح اکسیژن در خون باشد.

 

 

 

تنگی نفس

البته کمبود اکسیژن به این معنی است که در معرض دچار شدن به مشکلات تنفسی هستید. وقتی برای تنفس کردن و به درون کشیدن اکسیژن مشکل داشته باشید، یعنی اکسیژن کافی وارد خون تان نمی شود. افرادی که سطح اکسیژن خون شان پایین است چه در حال انجام فعالیت شدید و چه در حال انجام کارهای معمولی و سبُک، دچار تنگی نفس می شوند.

 

 

10 راه برای حفظ سلامتی قلب

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر