بررسی خطرات و مزایای استفاده روزانه آسپرین در افراد فاقد بیماری قلبی

بررسی خطرات و مزایای استفاده روزانه آسپرین در افراد فاقد بیماری قلبی

در حالی که مصرف روزانه آسپرین به طور کلی در بیماران مبتلا به بیماری های قلبی موجود توصیه می شود اما برای افراد سالم مشخص نیست که مزایای آن بیشتر است یا مضرات آن…
این مطالعه که از 13 کارآزمایی بالینی صورت گرفته است، نقش آسپرین در پیشگیری از بیماری قلبی را مورد بررسی قرار داده است. درواقع این یک نوع پیشگیری اولیه است که هدف آن جلوگیری از بیماری قبل از اینکه بخواهد رخ دهد است. مجله سلامت قلب دکتر پزشکی. تمام این مطالعات بر روی افرادی است که بیماری قلبی ندارند اما در آینده احتمال خطر برایشان وجود دارد.
در این آزمایشها به صورت تصادفی به شرکت کنندگان آسپرین روزانه داده می شد و در مجموع بیش از 164000 بیمار به مدت پنج سال به طور مداوم مورد بررسی قرار می گرفتند..
محققان متوجه شدند که شرکت کنندگانی که روزانه آسپرین مصرف می کردند 11٪ کمتر خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ مرتبط با قلب را نسبت به کسانی که دارو نمای غیر فعال داشتند، نشان داده اند. با این حال، مصرف آسپیرین باعث افزایش خطر حوادث خونريزي شديد شد – عوارض شناخته شده مرتبط با آسپيرين 43٪.

کارشناسان خاطرنشان می کنند که این خطرات و مزایا هیچ چیز جدیدی نیست. آسپرین باعث جلوگیری از لخته شدن خون می شود که می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی مانند حمله قلبی و سکته را کاهش دهد. در عین حال، منافع ضد لخته شدن آسپیرین باعث افزایش خطر خونریزی می شود که می تواند عوارض کمیاب اما جدی را به همراه داشته باشد.

در بیشتر موارد، این مزایا به مراتب بیشتر از خطر برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی است. اما در این تجزیه و تحلیل جدید، مطالعات شامل بیماران بدون بیماری قلبی بودند که به طور کلی خطر ابتلا به بیماری قلبی داشتند.

برنامه ریزی های درمانی برای افرادی که در معرض بیماری های قلبی هستند بسیار اهمیت دارد و ممکن است برای هر فرد با دیگری متفاوت باشد و بستگی به عوامل متعددی دارد مانند سن، سابقه خانوادگی و سلامت کلی.

بنابراین، مهم است که هنگام توجه به درمان هایی مانند آسپرین، این عوامل و همچنین خطر ابتلا به خونریزی بیمار را در نظر بگیرید

ممکن است آسپرین برای بعضی از بیماران در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی، مانند کسانی که مبتلا به دیابت یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی هستند، در جهت کاهش این خطر مفید باشد. مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی. در عین حال، آسپرین روزانه ممکن است در بیمارانی که با خطر بالقوه خونریزی مواجه هستند یا در معرض خطر فاکتورهای قلبی و عروقی قرار نگرفته باشد، توصیه نمی شود، زیرا ممکن است خطرهای بیشتری نسبت به مزایای آن داشته باشد..

کارشناسان خاطرنشان می کنند که با توجه به این نوع عوامل و همچنین ترجیحات بیمار، در تعیین زمان استفاده از آسپیرین برای پیشگیری اولیه از بیماری قلبی می تواند کمک کند.

 

آنژین چیست؟

 

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر