چگونه عملکرد سیستم قلب و عروقمان را بهبود ببخشیم؟

چگونه عملکرد سیستم قلب و عروقمان را بهبود ببخشیم؟

بهبود عملکرد سیستم قلب و عروق با کاهش مصرف چربی ها و قندها، مصرف غذاهای سالم، ورزش منظم و داشتن خواب کافی صورت می گیرد. سلامت سیستم قلب و عروق نه تنها از نظر جسمی، بلکه از نظر روانی و عاطفی خیلی مهم است.

 

ورزش منظم یکی از بهترین راه های بهبود سیستم قلب و عروق است، کسانی که به صورت منظم ورزش ایروبیک را انجام می دهند 45 درصد کمتر از کسانی که ورزش نمی کنند در معرض خطر بیماری های قلبی قرار می گیرند. ورزش میزان گردش خون را افزایش می دهد، قدرت قلب را بالا می برد و ظرفیت ریه را زیاد می کند. در طول ورزش اندورفین ها رها می شوند که باعث بالا رفتن روحیه و حس خوب می شود.

 

مصرف یک برنامه غذایی سالم نیز در بهبود سیستم قلب و عروق کلیدی است. کاهش میزان مصرف قند و چربی باعث کاهش سطح کلسترول و تریگلیسیرید می شود که سلامت قلب را به ارمغان می آورد. افزایش مصرف غلات کامل، میوه ها، سیبزیجات، روغن زیتون و ماهی های حاوی اسیدهای چرب امگا 3، به کاهش التهابات، افزایش hdl یا کلسترول خوب و کاهش فشار خون کمک می کند.

 

کم خوابی هم یکی دیگر از عواملی است که اثبات شده باعث افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود. افرادی که کمتر از 6 ساعت خواب شبانه دارند، 50 درصد احتمال ابتلا به بیماری های قلبی را بیشتر از کسانی دارند که بیشتر می خوابند.

 

 

ویتامین D می تواند باعث بهبود عملکرد قلب در بیماران نارسایی قلبی شود

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر