آلودگی هوا می تواند باعث بیماری های قلبی شود

آلودگی هوا می تواند باعث بیماری های قلبی شود

در سال 2010، برآورد شد که حدود 3/1 میلیون مرگ در سراسر جهان براثر آلودگی هوا به وقوع پیوسته است. مطالعات روی عناصر آلودگی هوا نشان داد که نیتروژن دی اکسید و اوزون می تواند در کوتاه مدت و بلند مدت اثرات بدی روی سلامتی افراد بگذارد.

 

بررسی های بیشتر روی این موضوع نشان داد که این آلودگی ها به افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند. آلودگی هوا می تواند خطر ابتلا به نارسایی قلبی، سکته، ریتم غیرطبیعی قلب و بیماری قلبی را افزایش دهد. آلـودگی نه تنها سبب ایجاد یا تشدید این مشکلات و بیماری ها می شود بلکه ممکن است افرادی که با این بیماری ها در معرض آلودگی هوا قرار می گیرند آسیب پذیرتر هم باشند.

 

کارشناسان امیدوارند که با این بررسی های علمی خودشان روی اثرات منفی آلـودگی هوا روی سلامتی باعث شوند تا تلاش های جدیدی برای کاهش آلـودگی هوا در سطح جهان ایجاد شود. درحال حاضر برای کاهش میزان آلـودگی هوا توصیه می شود تا افراد تا حد ممکن بجای استفاده از وسایل نقلیه شخصی از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. همچنین افرادی مثل سالمندان، نوزادان و بیماران قلبی باید مراقبت بیشتری برای اجتناب از گذراندن وقت در خارج از منزل در زمان هایی که میزان آلودگی زیاد است داشته باشند.

 

 

آلـودگی هوا و سر و صدا خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد

آیا می شود از بیماری مادرزادی قلب پیشگیری کرد؟

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر