معایب رژیم کانادایی یا اتکینز برای کاهش وزن

رژیم کانادایی یا اتکینز رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدراتند که باعث کاهش وزن میشوند، ولی مشکلات سلامتی را به دنبال خواهند داشت.

 

در این رژیم ها، فرد مقادیر زیادی پروتئین مانند گوشت، مرغ و تخم مرغ دریافت کرده ولی کربوهیدرات از قبیل برنج و نان و غذاهای شیرین دریافت نمیکنند.

 

در نتیجه پیروی از این رژیم، فرد مقدار زیادی نیتروژن دفعی حاصل از تجزیه پروتئین ها را با مقدار بسیار زیادی آب موجود در بدن از راه ادرار دفع میکند. و همین دفع آب بدن باعث کاهش وزن بسیار شدید و افتادگی صورت و عضلات میشود. که فرد فکر میکند کاهش وزنش به علت کاهش چربی بدن است. در صورتی که در این وضیعت درصد چربی بدن اتفاقا افزایش میابد.

 

در پیروی از رژیم کانادایی یا اتکینز، همچنان به علت بالا رفتن اسیدیته مایعات بدن، فلزات دو ظرفیتی بدن مانند کلسیم، آهن، روی، فسفر، منیزیم و منگنز با مایعات دفعی، دفع شده و کاهش میابند.

 

همچنین با بالا رفتن کتون های خون در اثر رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات، کلسترول خون افزایش یافته و باعث پیدایش سنگ کیسه صفرا و مشکلات بعدی آن خواهد شد.

 

 

رژیم غذایی مفید برای کبد چرب

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر