شوک های ناگهانی می تواند کشنده باشد، چه خبر های بد و چه خبرهای خوب!

شوک های ناگهانی می تواند کشنده باشد، چه خبر های بد و چه خبرهای خوب!

تحقیقات نشان می دهد هرگونه شوک ناگهانی می تواند برای سلامتی خطرناک باشد، چه این شوک بر اثر اخبار خوشحال کننده باشد یا یک حادثه غم انگیز تفاوتی ندارد. نکته قابل ذکر این است که زنان یائسه در معرض خطرات بیشتری قرار دارند.

 

دانشمندان آلمانی می گویند یک خبر یا رویداد ناگهانی می تواند باعث این شود که بدن مقدار زیادی هورمون استرس از جمله آدرنالین، که باعث تنگ شدن عروق خونی اصلی که خون قلب را تامین می کند می شود و این بخش اعظمی از عمل پمپاژ قلب را با مشکل روبرو می کند که باعث تغییر ناگهانی و سریع در ریتم می شود، چیزی شبیه یک حمله قلبی. قربانی ممکن است به صورت ناگهانی با دشواری تنفس، درد شدید قفسه سینه و احساس ضعف روبرو شود. ممکن است بعضی ها بر اثر این اتفاق جان خود را از دست بدهند ولی بسیاری از افراد خوشبختانه می توانند جان سالم به در ببرند.

 

دکتر کریستف نینبائر درباره این موضوع می گوید: این افراد تحت تاثیر شرایط روحی و عاطفی شدید ، خواه مثبت یا منفی، به این مشکل دچار می شوند. قلب آنها به معنای واقع می شکند و این اتفاق معمولا بین چند دقیقه تا چند ساعت از شنیدن خبر اتفاق می افتد. بیشترین تلفات هم در بین زنان یائسه 50 تا 70 ساله ثبت شده است. اکثر افراد اگر فورا تحت درمان قرار بگیرند می توانند زنده بمانند.

 

 

فیبریلاسیون بطنی و ریتم قلب

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر