پیاده روی به پیشگیری از ابتلا به نارسایی قلبی در زنان مسن کمک می کند

مطالعات نشان داده است که پیاده روی تند 40 دقیقه ای چند بار در هفته می تواند تا 25 درصد خطر نارسایی قلبی را در زنان مسن کاهش دهد. نارسایی قلبی بیماری شایعی است و وقتی اتفاق می افتد که قلب نمیتواند خون کافی را به سراسر بدن منتقل کند.

این مطالعه روی 89000 زن مسن انجام شد. در ابتدا از آنها درباره تعداد مدت و سرعت پیاده روی آنها پرسیده شد و بعد با گذشت یک دهه بررسی نتایج جالبی از جمله کاهش خطر نارسایی قلبی بدست آمد. این زنان بین 50 تا 79 سال سن داشتند و در ابتدای تحقیق هیچ مشکل سلامتی جدی نداشتند ولی با گذر زمان و در طول بررسی مشخص شد 1156 نفر از شرکت کنندگان به نارسایی قلبی مبتلا شده اند، پس از بررسی و تحقیق روی این موضوع محققان دریافتند زنانی که بیشتر پیاده روی می کنند کمتر به نارسایی قلبی مبتلا می شوند.

 

زنانی که حداقل دوبار در هفته و به مدت 40 دقیقه پیاده روی می کنند 25 درصد کمتر نسبت به کسانی که به مدت کوتاه تری پیاده روی می کنند احتمال ابتلا به نارسایی قلبی را دارند. زنانی که با سرعت متوسط یا تند هم پیـاده روی می کنند تا 38 درصد کمتر نسبت به زنانی که با سرعت کم پیـاده روی می کنند از احتمال ابتلا به نارسایی قلبی برخوردارند. به طور کلی پیاده روی با هر سرعتی و مدتی 25 درصد احتمال ابتلا شدنشان به نارسایی قلبی نسبت به کسانی پیاده روی نمی کنند کمتر است.

تحقیقات ثابت کرده که تاثیرات مثبت پیاده روی فارغ از سن، وزن و دیگر موارد فیزیکی درهر موردی ممکن است وجود داشته باشد. دکتر سمویل رسلا متخصص قلب بیمارستان سن وینسنت در این مورد می گوید: “ما در واقع 4 دسته از زنان با شاخص توده بدنی متفاوت را مورد بررسی قرار دادیم و در هر 4 دسته افزایش پیاده روی باعث کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی می شد. نتایج نشان می دهد حتی زنان چاق و دارای اضافه وزن هم می توانند از پیاده روی برای کاهش خطر ابتلا به نارسایی قلبی استفاده کنند.

 

راه‌هایی برای کاهش درصد چربی بدن

ورزش های مفید و مضر برای قلب را بشناسید

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر