آب چغندر باعث کاهش فشار خون و استقامت در بیماران مبتلا به نارسایی قلب می شود

نیترات موجود در آب چغندر می تواند به بهبود جریان خون و توانایی های ورزشی کمک کند. یک وعده آب چغندر روزانه ممکن است کیفیت زندگی بیماران مبتلا به نارسایی قلب را بهبود بخشد، فشار خون را کاهش می دهد و استقامت در فعالیت های ورزشی را بالا می برد. خوشبختانه، آب چغندر دارای پتانسیل برای بهبود توانایی ورزش در بیماران مبتلا به نارسایی قلب است. آب چغندر قند یکی از غنی ترین منابع تغذیه ای دارای نیترات است که به بهبود جریان خون و سلامت قلب کمک می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، محققان یک مطالعه کوچک انجام دادند که بیماران مبتلا به نارسایی قلبی با سابقه فشار خون بالا و توانایی های ورزشی بسیار پایین داشتند. در مجموع 20 فرد سالخورده در این مطالعه شركت كردند كه همه آنها چندین دفعه طی یک دوره چهار هفته ای ویزیت شدند.

 

برای بخش اول مطالعه، شرکت کنندگان به صورت تصادفی یک بطری آب چغندر و آب دارونما بدون هیچ گونه نیترات در در دو جلسه ی ویزیت، نوشیدند.
یک ساعت بعد از نوشیدن آب، بیماران از یک دوچرخه ثابت برای ارزیابی توانایی های ورزشی خود استفاده می کردند. مطالعات قبلی نشان میداد که آب چغندر، تقریبا بلافاصله بهبود استقامت را بهبود می بخشد، اگرچه یافته ها کمیاب هستند.

برای بخش دوم مطالعه، شرکت کنندگان به صورت تصادفی یک بطری از آب چغندر و یا آب دارونما به طور روزانه به مدت 6-8 روز مصرف نمودند. آنها یک آزمون ورزشی قبل و بعد از مصرف آب چغندر را انجام دادند تا ببینند آیا تغییرات در توانایی های ورزشی وجود دارد.

پس از تجزیه و تحلیل، محققان دریافتند که استقامت ورزشی پس از یک هفته از مصرف آب چغندر روزانه 24 درصد بهبود یافته است. آب چغندر همچنین بطور قابل توجهی فشار خون سیستولیک (ماکزیمم) را، هم بلافاصله پس از مصرف و هم در مصرف طولانی مدت کاهش می دهد. با این حال، نوشیدن آب چغندر در بخش اول مطالعه تأثیر فوری بر استقامت ورزشی نداشت.

یافته ها امیدوار کننده هستند، زیرا درمان برای بهبود توانایی های ورزشی در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی محدود است.

تنها راه اثبات شده برای بهبود تمرینات در بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، از طریق تمرینات ورزشی است. بر اساس یافته های اخیر، نوشیدن آب چغندرقند ممکن است یک راه ساده و در عین حال موثر برای بیماران مبتلا به نارسایی قلب برای بهبود استقامت و بهبود کیفیت زندگی باشد.

 

 

غذا های مفید برای سلامت قلب

12ماده غذایی که در کاهش فشار خون موثر است

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر