راه های کاهش فشار خون بدون دارو

برای کاهش فشار خون بدون دارو ، شخص باید وزن خود را به کمک ورزش و مصرف رژیم غذایی سالم کاهش دهد، نمک و الکل مصرف نکند، سیگار را ترک کند و مصرف کافئین را کاهش دهد. تغییر سبک زندگی هم برای کاهش استرس و تاثیرات بد آن روی بدن خیلی مهم است.

 

توصیه می شود در این راه دوستان و خانواده از فرد حمایت کنند تا فرد خیلی محکم به برنامه غذایی و ورزشی اش برسد و در مواقعی که روحیه فرد سست می شود به او انگیزه بدهند. مراجعه منظم به مطب دکتر برای زیرنظر نگه داشتن میزان فشار خون و انجام درمان در صورت لزوم هم بسیار مهم است. همچنین افراد می توانند به وسیله دستگاه های اندازه گیری فشار خون خانگی بین هر مراجعه با پزشک وضعیت فشار خون خود را بسنجند.

 

ورزش باید بین 30 تا 60 دقیقه در چندین روز هفته باشد و این مقدار می تواند برای افرادی که سرشان شلوغ است کمتر هم شود. تغییرات رژیم غذایی هم باید با کاهش غذاهای فراوری شده و قندهای اضافی و افزایش مصرف موادغذایی سالم مثل میوه ها و سبزیجات تازه، گوشت بدون چربی و غلات کامل انجام شود. یافته هایی اثبات کرده که پتاسیم ممکن است اثرات مضر سدیم را در بدن کاهش دهد که این امر می تواند فشار خون را کاهش دهد. بهتر است پتاسیم را از طریق غذا بدست بیاورید تا اینکه از یک مکمل استفاده کنید ولی ممکن است پزشکتان با توجه به شرایط برایتان مکمل تجویز کند.

 

قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند فشار خون را کاهش دهد!

فشار خون

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر