بهترین راه کاهش کلسترول و بهترین روغن ها برای سلامتی

اگر میخواهید سطح کلسترول یا LDL خود را کاهش دهید، باید چربی های اشباع را با چربی های غیر اشباع جایگزین کنید. HDL همان کلسترول خوب است که در آجیل و دانه های روغنی موجود است.

اگر میخواهید بدانید چه چیزی برای سرخ کردن شامتان احتیاج دارید باید اعلام کنم که سوال سختی است. خیلی از تحقیقات نشان داده است که چربی های غیر اشباع نسبت به چربی های اشباع شده برای خون بهتر است.
طبق این تحقیقات که در مجله ی لیپید ریسرچ انجام شده، از روش متاآنالیز برای اینکه دریابند کدام رژیم غذایی برای فشار خون بهتر است استفاده شده است. محققان به این نتیجه رسیدند که دانه های روغنی برای کاهش کلسترول بد ، بهترین انتخاب میباشد.

در این مطالعات طی حدود ۴۰ سال، ۵۵ نوع روغن های مختلف مثل کره، روغن زیتون و … را دو به دو با هم از نظر سطح کلسترول خوب و کلسترول بد را در سطح چربی خون، آزمایش و مقایسه کردند.
سپس نتایج نشان داد که همانطور که پزشکان سالهاست میگویند، چربی هایی مانند کره و روغن حیوانی، بدترین نوع روغن ها هستند و بهترین جایگزین برای آنها روغن آفتابگردان، روغن هسته ی انگور، روغن گیاهی به نام‌گلرنگ، روغن بذر کتان، بهترین‌ نوع از روغن‌ها بودند.
البته برای بعضی مردم نواحی مدیترانه نتایج این تحقیقات راضی کننده نبود چون انتظار داشتند روغن زیتون سالم ترین روغن به شمار آید.

 

محدود کردن چربی های ناسالم، بهترین راه پیشگیری از بیماری های عروقی

 

 دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر