خوشبینی و تفکر مثبت می تواند به سلامت کلی قلب کمک کند! 

طبق بررسی های انجام شده در مجله کالج قلب آمریکا، خوشبینی زیاد می تواند منجر به رژیم غذایی بهتر، ورزش منظم و کاهش استرس شود و از این طریق به سلامت قلب کمک کند. در این مقاله ویژگی های روحی و روانی و ارتباطش با بیماری های قلبی مورد بررسی قرار گرفت.

پیش از این بررسی در سال 2017 هم این موضوع مورد بررسی قرار گرفته بود و به این نتیجه رسیده بود که زنان مسنی که خوشبین تر هستند 38 درصد کمتر از دیگران احتمال ابتلا به بیماری های قلبی منجر به مرگ را دارند.

در بررسی که اخیرا انجام شد مشخص شد بیمارانی که سطح خوشبینی بالاتری دارند، مصرف سیگار خودشان را کمتر کردند و فعالیت بدنی و ورزش را بیشتر کردند. این بیماران بیشتر میوه ها و سبزیجات مصرف کردند و کمتر به سراغ گوشت و شیرینی ها رفتند و به این طریق سلامت کلی بدنشان را بهبود بخشیدند.

حضور در اجتماع و داشتن حامی به بیمار کمک می کند تا به بهبود خود اطمینان داشته باشد و به درستی به توصیه های پزشکی عمل کنند. برنامه های آرامش بخش ذهنی مثل یوگا در بهبود بیماران قلبی بسیار موثر و مفید ظاهر شده و آرامش روانی، کاهش استرس و بهبود رژیم غذایی را به همراه داشته است.

 

 

مطالب مرتبط:

دفع امواج منفی

 

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

 

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر