راه‌هایی برای کاهش درصد چربی بدن

در این مطلب نگاهی کوتاه داریم به راه های موثر و مفیدی که می شود برای کاهش درصد چربی بدن انجام داد. راه هایی از قبیل انجام تمرینات سخت و قدرتی، وعده های غذایی متعادل، تمرینات کاردیو و تحرک داشتن.

۱- تمرینات قدرتی انجام دهید

تمرینات قدرتی به شما کمک می‌کنند تا به بدنی زیباتر و سالم‌تر دست یابید، سرعت سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهید، و چربی بیشتری بسوزانید، حتی در حالت استراحت! لازم نیست در هر جلسه‌ی تمرین، وزنه‌های سنگین بلند کنید. قدم‌های کوچک بردارید: با وزنه‌های سبک‌تر شروع کنید و در حالیکه در تمرینتان پیشرفت می‌کنید، بتدریج وزنه‌ها را افزایش دهید.

 

۲- وعده‌های غذایی متعادل بخورید

به جای اینکه هر روز سه وعده غذای بزرگ بخورید، توصیه می‌کنیم که ۵ تا ۶ وعده‌ی غذایی کوچک بخورید. این کار به نرمال کردن سرعت سوخت و ساز شما کمک می‌کند و باعث می‌شود که به مدت طولانی‌تری احساس سیری کنید، بنابراین پرخوری نخواهید کرد. علاوه بر این، از کربوهیدرات‌ها اجتناب نکنید. کربوهیدرات‌ها برای انرژی و ساخت عضلات خالص مورد نیازند. فقط وعده‌های غذایی متعادل که شامل پروتئین بدون چربی و کربوهیدرات‌های تصفیه نشده باشد انتخاب کنید.

 

۳- تمرینات کاردیو انجام دهید

لازم نیست عضویت یک باشگاه گران قیمت را داشته باشید تا تمرینات کاردیو روزانه‌تان را انجام دهید. شما می‌توانید پیاده روی سریع انجام دهید یا در فواصل کوتاه، آهسته بدوید. بین دوره‌های استراحت روی تمرین کاردیوی شدید و انفجاری تمرکز کنید. نکته‌ی مهم در اینجا این است که برای تقویت و بهبود گردش خون، پمپاژ قلبتان را حفظ کنید.

 

۴-تحرک داشته باشید

آیا زمان فراغت زیادی دارید؟ پس چرا از این لحظات برای تحرک داشتن استفاده نکنید؟ بجای اینکه بعد از اتمام ساعت کاری به تماشای تلویزیون بپردازید، یک سرگرمی آرامش بخش مانند باغبانی یا بازی با فرزندانتان انتخاب کنید. اگر سعی دارید که درصد چربی بدنتان را کاهش دهید، باید از هر زمان فراغتی که دارید، بعنوان فرصتی برای ورزش کردن استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

بهترین زمان برای انجام ورزش چه زمانی است؟

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر