حساسیت به گوشت قرمز ، با بیماری های قلبی مرتبط است

حساسیت به گوشت قرمز که توسط “گزیدن کَنه ها” هنگام حیات حیوان رخ می دهد، با بیماری های قلبی مرتبط است.

این مقاله توسط دانشگاه علوم پزشکی ویرجینیا تدوین شده است.
طبق بررسی بیمارانی که حساس به مواد آلرژی زا بودند 30% بیشتر از سایرین پلاک (رسوب) در شریان های قلب داشتند. محققان حساسیت به یک ماده آلرژی زا در گوشت قرمز -که توسط گزیدن کنه در گوشت ایجاد می شود- با افزایش پلاک چربی در شریان های قلب مرتبط می دانند. این افزایش ممکن است خطر حملات قلبی و سکته را شدت بخشد.
در ذیل یک تصویر از پلاک چربی در قلب یک بیمار ِ حساس به مواد آلرژی زا ی موجود در گوشت قرمز را میبینید. این حساسیت توسط نیشِ ستاره ایِ “کنه ی تنها” گسترش یافته است.

عصاره نیش” کنه ی تنها ” می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک به گوشت قرمز شود. حتی ممکن است خیلی از افرادی که علائم آلرژی را نشان نمی دهند به آلرژن ها( مواد آلرژی زا) ی داخل گوشت حساس باشند. در مطالعات جدید به وسیله آزمایش های خون دریافته اند که حساسیت به آلرژن موجود در گوشت با افزایش رسوب در خون مرتبط است.
محققان تأکید می کنند که یافته های آنها مقدماتی است و تحقیق بیشتری لازم است. “طبق این یافته جدید دانشگاه ویرجینیا، در بررسی های قلبی ،ممکن است احتمال ابتلا به “آلرژیِ بدون علامت به گوشت قرمز ” توجه کمی را به خود اختصاص داده باشد.

“کالین مک ” سرپرست این مطالعات میگوید :
“این یافته های اولیه نشان می دهد که نیاز به مطالعات بالینی بیشتری در جمعیت های بزرگ از مناطق مختلف جغرافیایی وجود دارد.”

آلرژن ها و شریان های مسدود شده

محققان با بررسی 118 بیمار ، به این رسیدند که کسانی که حساسیت به آلرژن گوشت داشتند، 30 درصد انباشت ِ رسوب بیشتری در داخل شریان ها داشتند نسبت به کسانی که حساسیت ندارند.
علاوه بر این، این رسوب های داخل شریان بیشتر ِ ویژگی های مشخص شده برای “رسوب های نا پایدار ” که عامل بسیاری از حملات قلبی است را دارند .
با آلرژی گوشت، مردم به “آلفا گال” ، یک نوع قند در گوشت قرمز حساس می شوند. افرادی که دارای علائمی از آلرژی هستند، می توانند با علائمی از طاسی، ناراحتی در معده، تنفس و سایر علائم روبرو شوند . 3-8 ساعت پس از مصرف گوشت از پستانداران. (البته به مرغ و ماهی واکنش نشان ندادند.)
بعضی دیگر از افراد می توانند به آلفا-گال حساس باشند و نشانه ها را نداشته باشند. در واقع، تعداد زیادی از مردم در گروه دوم قرار دارند. به عنوان مثال، تا 20 درصد مردم در ویرجینیا مرکزی و سایر نقاط جنوب شرقی ممکن است به آلفا گال حساسیت داشته باشند اما علائم نشان ندهند.
حساسیت به آلفا گال اولین بار در سال 2009 توسط دکتر توماس پلاتز میلز و همکارش دکتر اسکات کمینز گزارش شد.
از آن به بعد، تعداد زیادی از موارد آلرژی گوشت در سراسر ایالات متحده گزارش شده است، به خصوص به دلیل اینکه قلمرو ِ ” کَنه” ها نیز گسترده تر شده است.
مطالعه جدید UVA نشان می دهد که پزشکان می توانند یک آزمایش خون برای کمک به افراد حساس به آلرژن ایجاد کنند.
اینکار به پیش بینی آلرژی افراد حتی کسانی که بدون علائم آلرژی گوشت قرمز مراجعه می کنند کمک میکند که با اجتناب از گوشت قرمز سود ببرند. با این حال، در حال حاضر، اجتناب از گوشت قرمز فقط برای افرادی که علائم آلرژیک دارند،به شدت توصیه شده است.

 

مطالب مرتبط:

کارهایی که اگر نمی خواهید بیمار شوید باید انجام دهید!

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر