چگونه تپش قلب را متوقف کنیم؟

کاهش ضربان قلب می تواند با کاهش سطوح استرس و اضطراب و اجتناب از نوشیدنی های خاص، غذاها، محرک ها و داروها درمان شود. برای مقابله کردن به صورت موثر با “تپش قلب” ، ابتدا باید علت مشخص شود، تا بتوان درمان موثر را تجویز کرد.

بیوفیدبک تراپی، ورزش های تای چی، یوگا و آروماتراپی، همه درمان هایی هستند که می تواند در کاهش اضطراب و استرس فردی موثر باشد. نمونه هایی از مواد، نوشیدنی ها و غذاهائی که می توانند باعث افزایش ضربان قلب شوند شامل نیکوتین، مواد مخدر ، کافئین و الکل می باشد.

داروهای سرماخوردگی و سرفه می توانند به عنوان محرک و برانگیزاننده ی تپش قلب عمل کنند. سایر داروهای تحریک کننده شامل مکمل های تغذیه ای و گیاهی می باشند. نمونه هایی از داروهایی که پزشکان برای درمان تپش قلبی تجویز می کنند شامل مسدود کننده های بتا و کلسیم کانال می باشد.
ممکن است که یک مورد اساسی برای سلامت فرد ایجاد شده باشد ، مانند کم خونی، که باعث دلایل ضربان و تپش قلب می شود. در این زمان که کم خونی عامل تپش قلب است باید کم خونی درمان شود و نمیتوان دارو های تپش قلب را برای آن تجویز کرد.
گاهی ممکن است تپش قلب ناشی از مصرف بعضی دارو ها باشد، در این شرایط حتما باید به یک پزشک متخصص مراجعه شود تا دارو های بیمار را تغییر دهد.
در بعضی موارد تپش قلب نشانه ای از آریتمی است. این موارد را می توان از طریق روش های تخصصی پزشکی و دارویی درمان کرد.

 

مطالب مرتبط:
خواص چای ها روی قلب

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر