3 اصل ضروری سلامتی

برای ایجاد سلامتی سه اصل ضروری ِ مراقبت از خود وجود دارد:


1-غذا،
2-فعالیت
3-استراحت

 

در این مطلب نگاهی داریم به این سه اصل مهم برای سلامتی

 

1-صحیح غذا خوردن

هنگامی که نوبت به غذا خوردن می رسد، یکی از مهم ترین جنبه هایی که شما باید آگاه باشید این است که چگونه یک نوع خاص از مواد غذایی هضم می شود و بخشی از خودتان می شود. اگر چیزی بخورید و ظرف سه ساعت آن را هضم نکنید، به این معنی است که از این به بعد باید از غذایی خورده اید اجتناب شود یا مقدار کم مصرف شود. اگر غذا طی سه ساعت از معده خارج شود، به این معنی است که حتی اگر بهترین غذا نیست، هنوز چیزی است که سیستم شما قادر به هضم آن است.

اگر فاصله بین 5 تا 6 ساعت بین دو وعده غذای اصلی بدون نیاز به چیزی وجود داشته باشد، تمیز کردن در سطح سلولی اتفاق می افتد. این پاکسازی در سطح سلولی برای زندگی سالم مهم است. اگر بیش از 30 سال داشته باشید، دو وعده غذای خوب در روز کافی خواهد بود – یک صبح و یک عصر.

باید هنگام خوابیدن سه ساعت از غذا خوردنتان گذشته باشد. اگر این مدت شامل حداقل 20 تا 30 دقیقه فعالیت بدنی سبک – مانند راه رفتن ساده باشد سیستم شما عمدتا سالم خواهد بود. اگر شما با غذا در معده در رختخواب بمانید، این امر باعث ایجاد سطح معینی از اینرسی در سیستم می شود. از لحاظ فیزیولوژیک، این inertia شبیه به شتاب به سمت مرگ است. مرگ نزولی نهایی است

بُعدِ دیگر این است که اگر شما با معده پر به رختخواب بروید، فشار روی اندام های دیگر در شکم ایجاد می شود. این امر منجر به انواع مختلف مسائل بهداشتی خواهد شد. به همین دلیل هم بسیار مهم است که قبل از رفتن به رختخواب غذایی که خورده اید از معده خارج شده باشد. همانطور که در موقعیت های مختلف خوابیدید، معده نباید بر سایر اعضا فشار وارد کند.

 

2-فعالیت کردن

وقتی که نوبت به فعالیت کردن می رسد، چیز ساده ای که باید در نظر بگیریم این است که بدن ما قادر به خم شدن، خم شدن به عقب و چرخش به دو طرف است. این فعالیت باید در هر فرمی که هستید اتفاق بیوفتد.
یوگا هاتا کلاسیک بهترین راه برای انجام آن و یک علم است. اگر یوگا هاتا کلاسیک هنوز بخشی از زندگی شما نیست، باید به نوعی اطمینان داشته باشید که هر روز، به عقب، به طرف هر دو طرف خم شوید، و ستون فقرات را بچرخانید. این برای حفظ سلامتی کل سیستم، به ویژه سیستم عصبی مفید است. در پاسخ این سؤال که از چه سنی انجام شود، باید گفت حتما برای هر کس به صورت روزانه باشد.

 

3 -استراحت

به اندازه کافی استراحت کنید … اما نه خیلی زیاد !
حجم استراحتی که یک فرد نیاز دارد، توسط عوامل مختلف تعیین می شود. یک عامل مهم نوع و حجم مواد غذایی است که مصرف می کنید. شما باید انواع مختلفی از غذاها را آزمایش کنید و ببینید با مصرف کدام یک از آنها احساس سنگینی میکنید و کدام یک به سرعت بدنتان را ترک میکنند. اگر مطمئن شوید که حداقل 40 درصد از رژیم غذایی شما شامل سبزیجات و میوه های تازه می شود، بدن نیز سبک می شود.

آنچه که بدن نیاز دارد آرامش است و نه لزوما خوابیدن. این یک سوء تفاهم است که فکر می کند خواب تنها راه استراحت است. حتی زمانی که شما نشسته اید و یا ایستاده اید، می توانید یا در حالت آرامش، در حالت تحریک و یا در حالت نفوذ قرار گیرید. اگر در بعضی لحظاتتان به حالت آرام ِآرام باشید، حجم خواب شما نیاز به کاهش می یابد.

 

مطالب مرتبط:

قانون جذب

 

مجله سلامت قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب
و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران،صادقيه،آيت ا… كاشاني،ساختمان پارسا،پلاك٧١، واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر