احساس تنهایی برای قلب مضر است!

تنهایی برای قلب خوب نیست و یکی از فاکتور های قدرتمند احتمال مرگ در مطالعات اخیر است.

در این مطالعه نشان داده شده که “احساس تنهایی ” و “تنهایی زندگی کردن” با هم متفاوت هستند. امروزه تنهایی بیشتر از هر زمان دیگری پیش می آید، و مردم بیشتر به تنهایی زندگی می کنند.
خانم ِ آن وینگارد کریستنسن، نویسنده و پژوهشگر مرکز قلب دانشگاه کپنهاگ بر روی این مساله کار کرده است.
او میگوید:

تحقیقات قبلی نشان داده است که تنهایی و انزوای اجتماعی با بیماری قلبی عروقی و سکته مغزی ارتباط دارد، اما در بیماران مبتلا به انواع مختلف بیماری قلبی عروقی مورد بررسی قرار نگرفته است.

این مطالعات در بین 13463 بیمار مبتلا به بیماری های قلبی ایسکمیک، آریتمی (ریتم قلب غیرطبیعی)، نارسایی قلبی یا بیماری های دریچه قلبی انجام شد.
فاکتورهای مورد مطالعه که توسط پرسشنامه ای درباره سلامت جسمی و روانی، عوامل شیوه زندگی مانند سیگار کشیدن و حمایت اجتماعی بود.
برخی سوالات مربوط به احساس تنهایی بود- آیا شما کسی را دارید که وقتی به آن نیاز دارید صحبت کنید؟ آیا شما بعضی اوقات احساس تنهایی می کنید اگر میخواهید با کسی باشید؟

خانم ِ آن وینگارد ذکر می کند:

مهم بود که جمع آوری اطلاعات در مورد هر دو موضوع صورت گیرد، از آنجا که افراد ممکن است به تنهایی زندگی کنند، اما احساس تنهایی نکنند در حالیکه دیگران با هم زندگی می کنند اما احساس تنهایی می کنند.

احساس تنها بودن در همه بیماران بدون در نظر گرفتن نوع بیماری قلبی و حتی پس از تنظیم سن، سطح تحصیلات، بیماری های دیگر، شاخص توده بدنی، سیگار کشیدن و مصرف الکل با نتایج ضعیف همراه بود. . هر دو مردان و زنان که احساس تنهایی داشتند، سه برابر بیشتر علایم اضطراب و افسردگی را گزارش می دادند و کیفیت زندگی آنها به میزان قابل توجهی پایینتر از کسانی بود که احساس تنهایی نکردند .ریسک مرگ و میر در مردان و زنان با احساس تنهایی زیاد، دوبرابر بود.

او نتیجه گرفت:

ما در زمانی زندگی می کنیم که تنهایی بیشتر بین افراد وجود دارد و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی باید در هنگام ارزیابی سلامت افراد، ریسک این را در نظر بگیرند. و دو سوال ِ پرسشنامه ما درباره ی حمایت های اجتماعی، اطلاعات زیادی را درباره ی عواقب فقدان سلامتی در افراد ِ یک جامعه می تواند ارائه بدهد.

افرادی که از دیگران جدا شده یا از هم جدا شده اند، در معرض خطر ابتلا به بیماری های عروق کرونر هستند. به خصوص زمانی که مورد حمایت نهاد های اجتماعی و درمانی قرار نگیرند.

 

مطالب مرتبط:

چیزهای عجیبی که می تواند به قلب شما آسیب بزند!

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر