بهترین متخصص واریس را چگونه انتخاب کنیم؟

متخصص واریس

اگر فورا به درمان رگ‌های واریس نپردازید، این مشکل به مشکلات حادتری نظیر خونریزی شدید از این رگ‌ها، بیماری‌های پوستی، تغییر رنگ پوست، زخم‌های پا و ترومبوز ورید عمقی تبدیل می‌شود. از آن جایی که این بیماری وریدی مسئله ای مزمن است، شما باید در سریع ترین زمان ممکن و در مراحل اولیه برای درمان آن به متخصص واریس مراجعه کنید.

برای درمان واریس به چه دکتری مراجعه کنیم

برای درمان واریس پا بهترین گزینه مراجعه به متخصصین قلب و عروق است. چرا که این پزشکان با اشراف به وضعیت سلامت قلبی و عروقی شما بهترین راهکار را به شما پیشنهاد خواهند داد. برخی پزشکان عمومی و جراحان پلاستیک نیز می‌توانند رگ‌های واریسی را با اسکلروتراپی درمان کنند. بیماران برای یافتن بهترین درمان بهتر است با چندین پزشک مشورت کنند. همچنین توجه به تجارب گذشته پزشکان در انجام این عمل می‌تواند به انتخاب پزشک مورد نظر فرد کمک کند.

پزشکانی که برای رگ‌های واریس درمان جراحی ارائه می‌کنند معمولا پزشکان عمومی، جراحان عروق یا متخصصان پوست هستند. متخصصان پوست معمولا با کمک اسکلروتراپی این مشکلات را برطرف می‌کنند.

متخصص درمان واریس

زمانی که به سراغ پزشکان قلب و عروق می‌روید بهتر است به دنبال کسانی باشید که مدرک بورد تخصصی در حوزه قلب و عروق دارند. این پزشکان بیشترین تجربه را در این حوزه دارند و مدرک بورد تخصصی آنها نیز ضامن کیفیت آنها است. بیماران با دقت به این موضوع می‌توانند از بهره مندی از بهترین پزشکان مطمئن شوند.

به طور معمول، سه دسته از پزشکان رگ‌های واریس و بیماری‌های عروقی دیگر را درمان می‌کنند:

 • متخصصان قلب و عروق
 • جراحان قلب و عروق
 • رادیولوژیست‌های عروقی و مداخله‌ای

همه این پزشکان جزو متخصصان واریس محسوب می‌شوند و در حوزه‌هایی متفاوت آموزش دیده اند با این حال حوزه‌های فعالیتی متفاوت آنها در این نقطه تلاقی می‌کند.

هر دو گروه متخصصان قلب و عروق و رادیولوژیست‌های عروقی و مداخله ای رگ‌های واریس را با روال‌های درمانی کمتر تهاجمی نظیر درمان لیزری آندوژن، اسکلروتراپی و سوزاندن با امواج برطرف می‌کنند. این روش‌های مدرن در مطب پزشکان انجام می‌گیرند، معمولا سرپایی هستند و نیازی به مراجعه به بیمارستان وجود ندارد. همچنین زمان بهبود این روش‌ها چندان طولانی نیستند.

۱. متخصصان قلب و عروق

پزشکان آموزش دیده در حوزه رگ‌ها (یا فلبولوژیست- متخصص عروق)، پزشکی است که آموزش تخصصی در مورد بیماری‌ها و درمان‌های رگ‌ها دیده است. بیشتر متخصصان عروق در مورد رگ‌های پا، بیماری‌های مربوط به آنها و روش‌های غیرتهاجمی درمان آنها تخصص دارند.

۲. رادیولوژیست‌های مداخله گر

رادیولوژیست مداخله گر پزشکی است که در زیر تخصص درمان رگ‌ها و عروق نیز فعالیت می‌کنند. این افراد از آنژیوپلاستی و استنت گذاری با لوله برای درمان بیماری‌های قلب استفاده می‌کنند. همچنین این پزشکان روش‌های مشابه دیگری در اختیار دارند که به آنها در درمان رگ‌های واریس کمک می‌کند.

۳. جراحان رگ و عروق

جراح رگ و عروق مشکلات رگ‌ها را با کمک جراحی برطرف می‌کند، موضوعی که نیازمند بیهوشی عمومی و زمان بهبود طولانی تر در بیمارستان خواهد بود. جراحان رگ و عروق نیز مشابه رادیولوژیست‌های مداخله گر از لوله‌ها و استنت‌ها برای درمان رگ‌ها و عروق استفاده می‌کنند. که البته برای درمان رگ‌های واریس از این روش‌ها استفاده نمی‌کنند.

کدام متخصص واریس برای شما مناسب تر است؟

هر دو دسته متخصصان قلب و عروق و رادیولوژیست‌ها از سونوگرافی برای دیدن درمان رگ استفاده می‌کنند تا بدین شکل بتوانند لوله درمانی را به مقصد هدایت کنند و از طریق آن به هدایت امواج رادیویی یا لیزر برای درمان رگ بپردازند یا در روش اسکلروتراپی از امواج برای برای هدایت تزریقات دارویی برای درمان ایمن رگ‌ها استفاده می‌کنند.

با وجود اینکه پزشکان مختلف از تخصص‌های مختلف به ارائه درمان برای رگهای واریسی می‌پردازند، بهتر است به متخصصین قلب و عروق مراجعه کنید. چرا که همانگونه که گفته شد، این پزشکان می‌توانند با اشراف به سلامت قلبی و وضعیت سایر عروقی شما، بهترین، موثرترین و کم‌خطرترین راهکار را ارائه کنند.

این روش‌ها درمان‌های با حداقل عوارض هستند، زیرا روشهایی که متخصصین قلب و عروق ارائه می‌کنند، برخلاف دیگر عمل‌های جراحی نیازمند برش‌های بزرگ در بدن یا زمان بهبود طولانی مدت نیستند. بسیاری از بیماری‌هایی که در دهه ۱۹۷۰ میلادی نیازمند جراحی بوده اند، اکنون با کمک متخصصان عروق یا رادیولوژیست‌های مداخله گر درمان می‌شوند.

علائم واریس

علائم واریس

رگ‌های واریس ظاهری آبی رنگ و اغلب متورم دارند همچنین چین خوردگی ناشی از آنها در زیر پوست مشخص است. بعضی افراد هیچ علائمی برای رگ‌های واریس ندارند زیرا این رگ‌ها به صورت تدریجی گسترش پیدا می‌کنند. علائم خفیف رگ‌های واریس عبارتند از:

 • سنگینی، سوزش، درد، خستگی و خارش در پاها.
 • علائمی که با ایستادن یا نشستن برای دوره‌های طولانی تشدید می‌شوند.
 • تورم در پاها یا مچ‌ها
 • خارش بر روی رگ‌ها

علائم جدی تری که باید به آنها دقت شود عبارتند از:

 • ورم پا
 • ورم و درد در ساق پا پس از این که فرد برای زمان طولانی می‌نشیند یا می‌ایستد.
 • تغییرات پوستی نظیر:
  • تغییر رنگ
  • خشکی و نازک شدن پوست
  • التهاب
  • پوست پوست شدن
  • زخم‌های باز یا خون ریزی بعد از جراحت‌های خفیف

رگ‌های واریس مشکل رایجی در بیماران هستند و معمولا نشانه مشکلات جدی در بدن نیستند. اما در بعضی موارد، رگ‌های واریس می‌توانند به واسطه لخته یا انعقاد خون در رگ‌های عمیق تر بدن ایجاد شوند، بنابراین مراجعه به متخصص واریس و صرف زمان برای تعیین علت این مشکل می‌تواند برای بیماران مفید باشد.

دکتر واریس در تهران

دکتر واریس در تهران

همان‌طور که گفتیم، کار دکتر واریس درمان رگ‌های واریسی و بهبود آنهاست. در شهرهای بزرگ مشکلات واریسی به علت سبک زندگی، استرس و فشار کاری در میان مردم علی‌الخصوص زنان بیشتر شایع است. با این‌وجود، خوش‌بختانه در شهر‌های بزرگی مانند تهران می‌توانید به راحتی دکتر واریس پیدا کنید، اما نکته مهمی که وجود دارد انتخاب بهترین دکتر واریس است. دکتر سپیده پزشکی، بهترین دکتر واریس در تهران است و مطب ایشان در زعفرانیه شمال تهران واقع شده است. آدرس دقیق و شماره تماس ایشان پایین این مقاله درج شده است.

تشخیص واریس

برای تشخیص رگ‌های واریس، متخصص واریس به انجام معاینه بدنی می‌پردازند، در این فرآیند آنها به پای شما در زمان ایستادن نگاه می‌کنند و به دنبال نقاط متورم می‌گردند. همچنین پزشک به پرسیدن سوالاتی برای توصیف درد و خارش در پاها می‌پردازد.

در این شرایط پزشک برای قطعی شدن تشخیص، تست سونوگرافی را تجویز می‌کند تا بدین ترتیب مشخص شود آیا دریچه‌های رگ‌های فرد به خوبی عمل می‌کنند یا شواهدی از لخته‌های خونی وجود دارند. در سونوگرافی، یک تکنسین با دستگاه دستی کوچک بر روی پوست شما به جستجو می پردازد. این دستگاه تصاویری از رگ‌های پا را به یک صفحه نمایش مخابره می‌کند و در نهایت یک پزشک به ارائه نظر تخصصی خود در مورد تصاویر مشاهده شده می‌پردازد.

دلایل بروز رگ‌های واریس و رگ‌های عنکبوتی

عوامل متعددی وجود دارند که افراد را در معرض رگ‌های واریس و عنکبوتی قرار می‌دهند. بعضی از این عوامل عبارتند از:

 • عوامل ارثی
 • چاقی
 • تاثیرات هورمونی بارداری، بلوغ و یائسگی
 • استفاده از داروهای کنترل بارداری
 • سابقه لخته‌های خونی
 • اشتغال به شغل‌هایی که نیازمند ایستادن زیاد هستند مانند:
  • پرستاران
  • آرایشگران
  • معلمان و کارگران
  • پوست پوست شدن
 • شرایطی که فشار درون شکم را افزایش می‌دهند، مانند:
  • تومورها
  • یبوست
  • پوشیدن لباس‌های تنگ

هزینه درمان رگ‌های واریس

هزینه درمان رگ‌های واریس

هزینه‌های درمان رگ‌های واریس بر اساس موقعیت رگ‌ها در بدن، وجود بیماری‌های زمینه ای و روش درمانی انتخاب شده متفاوت هستند. با این وجود، به طور تقریبی هزینه درمان رگ‌های واریس می‌تواند از صفر (در صورت پوشش بیمه) تا سه هزار دلار یا بیشتر (در صورت عدم پوشش بیمه) متغیر باشد.

به طور معمول در صورت وجود نارسایی وریدی، سوزاندن با فرکانس رادیویی و ابلیشن لیزری اندوژن توسط بیمه‌های درمانی پوشش داده می‌شوند. اسکلروتراپی نیز به طور معمول یک عمل زیبایی شناخته می‌شود و معمولا توسط بیمه پوشش داده نمی‌شود. اما اگر فرد درگیر رگ‌های عنکبوتی ناشی از بیماری باشد، ممکن است بیمه‌ها درمان را پوشش دهند. در این زمینه افراد می‌توانند با سوال از متخصص واریس خود در مورد نحوه پوشش هزینه درمان خود اطمینان حاصل کنند.

 

امیدوارم این مطلب برایتان مفید و کاربردی باشد

دکتر سپیده پزشکی

دکتر واریس در تهران و متخصص قلب و عروق

زعفرانیه | مقدس اردبیلی | نبش فرخ| ساختمان فرخ |پلاک یک |طبقه ۴، واحد ۴۰۴

☎ ۰۹۱۲۸۸۰۸۸۷۸

☎ ۰۹۰۳۶۶۶۶۷۶۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر خاطره شنبه ۱۱ مرداد ۹۹( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا این رگ های کلفت برآمده که حالت طنابی روی پاها دارند هم در کلینیک واریس تون درمان میکنید؟ و چه مدت بعد از درمان نیاز به استراحت در منزل دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی شنبه ۱۱ مرداد ۹۹( 2 سال پیش)

   با سلام خدمت شما همراه عزیز، بله ما درمان واریس های طنابی رو هم در کلینیک واریس انجام میدیم. اصلا نیازی به استراحت در منزل ندارید و از روز بعد میتونید به فعالیت های اجتماعی خودتون برگردید. 

 • تصویر کاربر افشار جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام ...چند وقتیه محل و موضع واریسی که روی ران پای راست و چپ ام هست درد شدیدی داره ... باید چکار کنم؟ با این وضعیت کرونایی هم از حضور در مراکز درمانی ترس دارم ... لطفا راهنماییی فرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   البته مرکز ما با تمام تجهیزات و بهداشت در خدمت شما هست
   احتمال تشکیل لخته یا ترومبوز در واریس باعث دردناک شدن واریس میشه که باید معاینه بشید

 • تصویر کاربر مهلا جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  من چند سالیه که اگه یکم بیشتر با دست راستم کار کنم دچار گرفتگی و درد در رگ هاش میشم
  مثلا وقت هایی که با گوشی و لب تاب زیاد کار میکنم به خاطر کارم و یا...
  چند ساله که همچین مشکلی خیلی خفیف بود
  ولی الان چند هفته ایه که رگ های مچ و کف دست راستم متورم شده و درد شدید داره و تقریبا نمیتونم باهاش کاری انجام بدم
  اگر هم کمی ماساژ بدم دردش به نوک انگشت ها و آرنج هم میرسه
  میخواستم بدونم احتمالا مشکل چیه و چه کاری باید انجام داد؟
  خیلی ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی جمعه ۱۲ اردیبهشت ۹۹( 2 سال پیش)

   البته مشکل شما بیشتر اورتوپدی هست
   اما چیزی که شما رو اذیت میکنه التهاب تاندون در حال حاضر
   و درگیری عصب اولنار هنگام کار با موبایل هست
   استامینوفن پونصد میلی گرم هر شش ساعت
   و‌کپسول پره گابالین پنجاه میلی میتونه خیلی موثر باشه
   در ضمن مطمین شوید فقر ویتامین دی و ب ندارید

 • تصویر کاربر taherehi چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  میشه بگین بهترین متخصص و دکتر واریس پا در تهران سراغ دارین یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 3 سال پیش)

   بله کلینیک درمان واریس دکتر پزشکی و تیم ما درخدمت شماست، تشریف بیارید برای معاینه و انجام اقدامات لازم.

 • تصویر کاربر taherehi چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  خانم دکتر جان، حدودا ۲ ماهی هست که پاهام رگهای واریسی گرفته...از نظر ظاهری بیشتر اذیتم میکنه و درد زیادی نداره....میشه تو یک جلسه درمان بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی چهارشنبه ۴ دی ۹۸( 3 سال پیش)

   بستگی به وسعت و عمق رگ های واریسی داره، در بعضی افراد یک جلسه کافیست و در بعضی نیاز به دو یا سه جلسه درمان هست.

   حضوری تشریف بیارید تا بررسی بشه

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر