معرفی بهترین روغن برای درمان واریس پا

روغن برای درمان ورایس

رگ های واریس رگ های برآمده و بزرگ شده هستند. این رگ ها می توانند علت ژنتیک داشته باشند یا به واسطه رگ های ضعیف، جمع شدن خون یا گردش خون نامناسب ایجاد شوند. خارش، سوزش، ورم کردگی و درد ممکن است در این نواحی احساس شوند. علاوه بر درمان‌ واریس پا با راهکارهای پزشکی مانند اسکلروتراپی، لیزر و جراحی، روش‌های خانگی و موثری نیز برای درمان واریس وجود دارند. ادامه چندین روغن برای درمان واریس و علی‌الخصوص درمان واریس پا را معرفی خواهیم کرد.

درمان واریس با روغن های گیاهی

مشابه بیشتر درمان های جایگزین، هیچ پژوهش علمی منتشر شده ای در مورد کارآمدی روغن های گیاهی برای درمان واریس وجود ندارد. به صورت نظری، روغن های گیاهی که برای افزایش گردش خون، کاهش تورم و کاهش درد مفید هستند می توانند به کسانی که از این مشکل رنج می برند کمک کنند.

اما شواهد خوبی وجود دارند که نشان می دهند بعضی گیاهان و روغن های آنها می توانند به حفظ گردش خون سالم کمک کنند و بنابراین ظاهر رگ ها را بهتر کنند. در ادامه به معرفی عرفی بهترین روغن برای درمان واریس پا می پردازیم:

درمان واریس با روغن سیاه دانه

درمان واریس با روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه خواص فوق‌العاده‌ای دارد که از جمله آن می‌تواند به بهبود و درمان رگ‌های واریس اشاره کرد.

حتماً بخوانید: برای واریس به چه دکتری مراجعه کنیم

روغن اسطوخودوس برای واریس

روغن اسطوخودوس برای واریس

روغن اسطوخودوس یکی از بهترین روغنها برای درمان واریس پا است. حتی تنها بوییدن رایحه اسطوخودوس به کاهش درد کمک می کند. گمان می رود اسطوخودوس بر ساختار شیمیایی مغز تاثیر بگذارد و می تواند سطح سرتونین و GABA را در بدن کاهش دهد، مواد شیمیایی ای که با کاهش درد در بدن ارتباط مستقیم دارند.

استفاده از اسطوخودوس بر روی پوست می تواند درد را کاهش دهد و با ماساژ این ماده بر نواحی آسیب دیده اندازه زخم های پوست را کوچک کند.

روغن کرچک برای واریس

روغن کرچک برای واریس

معمولاً استفاده از روغن کرچک برای بهتر کردن پوست رایج است. روغن کرچک به دلیل فواید سلامتی و درمانی آن بسیار مورد توجه است، به خصوص اگر بیمار رگ های عنکبوتی داشته باشد. روغن کرچک دارای خواص ضد التهابی و تحریک کننده ای است که بسیار مفید است. همچنین روغن کرچک باعث جلوگیری از لخته شدن خون در رگها و کاهش تورم آنها می‌شود.

روغن شاه بلوط هندی واریس

روغن شاه بلوط هندی

 

عصاره دانه شاه بلوط هندی یک روغن گیاهی برای درمان واریس پا است که می تواند به صورت ژل موضعی، دهان شویه یا قرص مورد استفاده قرار گیرد. این عصاره می تواند برای کاهش درد، تورم و خارش مفید باشد.

استفاده موضعی روغن شاه بلوط هندی به کاهش علائم رگ واریس، شامل ورم پا، درد پا، خارش و گرفتگی کمک می کند.

روغن کاج دریایی

روغن کاج دریایی برای درمان واریس

روغن کاج دریایی می تواند به کاهش ورم و آبسه در پای افراد کمک کند. این روغن خواص ضد التهابی دارد.

روغن انگور

روغن انگور می تواند ورم را در پای افراد کاهش دهد. این روغن به همین ترتیب به کاهش ورم ناشی از رگ های واریس نیز کمک می کند.

استفاده از عصاره انگور قرمز به میزان ۳۶۰ تا ۷۲۰ میلی گرم در روز می تواند به کاهش ورم بخش های پایین پا که به واسطه جریان خون ضعیف در رگ ها ایجاد شده است (بیماری ای که نارسایی وریدی خوانده می شود)، کمک کند، مسئله ای که یکی از دلایل معمول رگ های واریس محسوب می شود.

روغن بوماداران

روغن استخراج شده از بوماداران به طور سنتی برای درمان رگ های واریس به کار گرفته می شده است. زمانی که فرد بوماداران را به پوست بالای رگ های واریس می مالد، این موضوع می تواند به کاهش علائم واریس در بدن وی کمک کند.

روغن رزماری برای واریس

روغن رزماری برای واریس

یونانیان باستان به رزماری به واسطه خاصیت های مختلف آن احترام زیادی می گذاشته اند، اما امروزه رزماری اغلب برای کمک به فراموشی استفاده می شود. در مورد رگ های واریس، این گیاه به صورت یک محرک عمل می کند، این گیاه جریان خون به بخش های دیگر بدن را افزایش می دهد. و همان طور که به آن اشاره کردیم، زمانی که خون شما به طور مناسبی در بدن جریان داشته باشد، به طور منطقی در رگ های شما جمع نمی شود.

 گل بی مرگ

روغن گل بی مرگ از تقطیر بخار شکوفه های این گیاه به دست می آید و این گیاه خاصیت های درمانی خوبی به همراه دارد. این روغن کمتر از روغن های دیگر شناخته شده است، علت آن هم به دلیل قیمت بالای آن است (یک بطری کوچم این روغن تا ۳۰ دلار قیمت دارد که به طور قطع ارزان نیست). با این وجود، این روغن به واسطه توانایی خود در کوچک کردن رگ های واریس بسیار مورد احترام است، این عقیده وجود دارد که این گیاه می تواند به افزایش جریان خون و کاهش التهاب کمک کند. به علاوه، روغن گل بی مرگ به کاهش لخته های خونی و غلظت خون کمک می کند (غلظت خون می تواند موجب ضعف در گردش خون شود و بنابراین می توان به ارتباط این گیاه با کاهش رگ های واریس پی برد).

روغن کندر

کندر در میان علاقه مندان روغن ها بسیار محبوب است و این محبوبیت به واسطه رایحه آرام بخش آن به وجود آمده است (گیاهی که برای ایجاد خواب شب راحت موثر است). همچنین این رایحه می تواند به صورت رایحه ای نیرو بخش در صبح ها استفاد شود. این گیاه به واسطه خواص ضد التهاب خود علاقه مندان زیادی دارد.

روغن گل شمع دانی

روغن گل شمع‌دانی، یک روغن گیاهی برای درمان واریس پا است. شواهد نشان می دهند که مصریان از روغن گل شمع دانی برای براق کردن پوست خود استفاده می کردند. اکنون این روغن برای درمان آکنه و تحریک رویش مو به کار می رود. این گیاه به واسطه خواص خود در بهبود گردش خون معروف شده است، موضوعی که برای درمان ظاهر رگهای واریس اهمیت دارد.

درمان واریس با روغن درخت سرو

درمان واریس با روغن درخت سرو

روغن سرو چندین خاصیت فیزیولوژیک متفاوت دارد، این روغن می تواند نوسانات تپش قلب را کاهش دهد و به افراد در حفظ فشار خون ایده آل کمک کند.

روغن علف لیمو

این روغن آثار ضد التهابی به همراه دارد، خاصیتی که می تواند برای کاهش علائم یا ظاهر رگهای واریس مفید باشد.

درمان واریس با روغن زیتون

درمان واریس با روغن زیتون

افزایش جریان خون برای درمان واریس ضرورت دارد. ماساژ پوست با روغن زیتون می‌تواند به افزایش جریان و کاهش درد و التهاب کمک کند. مقدار برابر از روغن زیتون را با روغن ویتامین E ترکیب کنید، محلول را به آرامی گرم کنید. رگ‌ها را با روغن گرم شده و برای چند دقیقه ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز و برای یک تا دو ماه تکرار کنید.

درمان واریس با روغن شترمرغ

شما می‌توانید از روغن شترمرغ نیز برای درمان واریس پا استفاده کنید. در ادامه روش‌های مختلف استفاده از روغن برای درمان واریس را بررسی خواهیم کرد.

چگونه از روغن برای درمان واریس استفاده کنیم؟

روغن گیاهی برای درمان واریس به چندین روش موضعی قابل استفاده هستند:

کمپرس سرد یا گرم

افراد می توانند از یک کمپرس سرد یا گرم استفاده کنند. کافی است یک پارچه را در ترکیب یک لیتر آب با ۵ قطره روغن خیس کنید. کمپرس را برای ۱۵ دقیقه بر ناحیه رگ ها بمالید و در زمان انجام این کار پاهای خود را بالا نگه دارید.

درمان واریس با روغن در حمام

یکی دیگر از روشهای استفاده از روغن برای درمان واریس این است که ۸ قطره از روغن را در مقدار کمی از روغن حامل رقیق کنید. در نهایت ترکیب را در آب گرم حل کنید. و هنگام حمام کردن استفاده نمایید.

ماساژ با روغن برای درمان ورایس

برای درمان واریس با روغن گیاهی، ۳۰ قطره از روغن گیاهی را با ۳ قاشق غذاخوری از یک روغن حامل ترکیب کنید. روغن های حامل محبوب شامل روغن بادام شیرین، روغن زیتون، روغن نارگیل یا روغن جوجوبا می‌باشند. همچنین شما می‌توانید روغن‌ها را به روغن شی‌باتر یا کره کاکائو اضافه کنید. اکنون می توانید از این محلول برای ماساژ ناحیه مورد نیاز استفاده کنید.

درمان واریس هموروئید با روغن

نحوه استفاده از روغن برای درمان واریس هموروئید (رگ های واریس موجود در مقعد): ۸ قطره از روغن رقیق شده را به حمام ضدعفونی آن ناحیه اضافه کنید.

سایر روش‌ها

برای ایجاد آرامش و کاهش درد نیز می توان از روغن های گیاهی به شکل های زیر استفاده کرد:

– به استشمام مستقیم از بطری یا از یک لوله تنفسی پرداخته شود.

– بر روی دستمال یا پد پارچه ای ریخته و تنفس شود.

– با دستگاه بخور در فضای اتاق بخور شود.

 

دکتر سپیده پزشکی

دکتر واریس در تهران و  متخصص قلب و عروق

زعفرانیه | مقدس اردبیلی | نبش فرخ| ساختمان فرخ |پلاک یک |طبقه ۴| واحد ۴۰۴

☎ ۰۹۱۲۸۸۰۸۸۷۸

☎ ۰۹۰۳۶۶۶۶۷۶۹

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر وثوقی جمعه ۶ دی ۹۸( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  مادرم ازقرص لوزارتان50ومتورال50برای کنترل فشارخون استفاده می‌کند بنده طی مطالعاتی دراینترنت ازقرص متورال نگرانم بدلیل عوارض زیادش لطفا راهنمایی کنید جایگزین مناسبی برای متورال هست یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر سپیده پزشکی جمعه ۶ دی ۹۸( 3 سال پیش)

   داروهاتون جز داروهای روتین قدیمی فشار خون می‌باشد
   لطفا در صورت امکان مراجعه حضوری داشته باشید

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر