مولکول جديدی كه نارسايی قلب را درمان ميكند

مولکول جديدی كه نارسايی قلب را درمان ميكند

در نارسایی قلب ، قلب قادر نیست که به طور موثر خون را در سراسر بدن پمپ کند. یکی از عوامل کلیدی در توسعه این بیماری، غلظت کلسیم است. مولکول کشف شده جدید ممکن است قادر به پاسخگویی به این موضوع باشد.

 

قلب می تواند به طور موثر خون را از طریق رگ ها پمپ کند، بخشی از این فرایند به نام “calcium cycling” اجازه می دهد تا کلسیم در سلول ها و خارج از آنها گردش کند. این چرخه گاهی اوقات با بالا رفتن سن دچار اختلال می شود و همچنین می تواند بر میزان یا قدرتی که عضله قلب خون را از آن خارج می کند، تاثیر بگذارد.بنابراین،اختلال در تنظیم غلظت کلسیم منجر به ایجاد نارسایی قلبی می شود.

تا کنون، محققان در حال توسعه درمان هایی هستند که هدف قرار دادن یک مولکول شناخته شده SERCA است که نقش آن انتقال یون های کلسیم و آرام سازی عضلات قلب است.

 

در نارسایی قلبی، SERCA به درستی کار نمی کند، بعضی از دانشمندان بر روی بررسی امکان افزایش ژن درمانی SERCA تمرکز کرده اند. با این حال، متخصصان چند دانشگاه در تگزاس و شیکاگو ، یک میکروپروتئید کشف کرده اند که آن را DWORF نامیده اند. دانشمندان معتقدند که DWORF می تواند راه درمان های بهتر برای نارسایی قلبی را هموار کند.
کراتین ماکراویچ، نویسنده اصلی این مطالعه جدید، توضیح می دهد:” آزمایشگاه ما اخیرا یک میکروپپتیدی به نام [DWORF] کشف کرد که مستقیما به SERCA متصل می شود و فعالیت آن را تقویت می کند. ” .”در این مطالعه، پتانسیل درمانی بالقوه DWORF را به عنوان راهی برای افزایش فعالیت SERCA و بهبود قلب در نارسایی قلبی مورد بررسی قرار دادیم.”

 

تأثیر DWORF بر عملکرد قلب
‏Makarewich و تیم ابتدا متوجه شدند که DWORF مولکولی به نام فسفولومبن (PLN) را که در فعالیت SERCA اختلال ایجاد می کند،از بین می برد .این نشان می دهد که دانشمندان قادر به استفاده از DWORF برای کمک به تقویت فعالیت SERCA باشند، به این ترتیب عملکرد فلب بهبود می یابد.

 

 

 

نارسایی قلب چیست؟

نارسایی قلبی عارضه ی شایع میان مبتلایان نقص های قلبی مادرزادی

پیاده روی به پیشگیری از ابتلا به نارسایی قلبی در زنان مسن کمک می کند

آب چغندر باعث کاهش فشار خون و استقامت در بیماران مبتلا به نارسایی قلب می شود

رژیم غذایی غنی از پروتئین برای پیشگیری از نارسایی قلب مناسب نیست

 

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر