ازدواج ؛ مفید برای قلب و سلامتی!

ازدواج ؛ مفید برای قلب و سلامتی!

محققان با انجام بررسی روی داده های 34 مطالعه بین سالهای 1963 تا 2015 وضعیت حدود 2 میلیون انسان که بین 42 تا 77 سال سن داشتند، و اهل آسیا، اروپا، خاورمیانه، آمریکای شمالی و اسکاندیناوی بودند، دریافتند که افراد مجردی که ازدواج نکرده اند در مقایسه با افراد متاهل، حدود 42 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، 16 درصد بیشتر در معرض خطر بیماری عروق کرونر و 55 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ بر اثر سکته مغزی قرار دارند.

همچنین محققان بریتانیایی دریافتند که مردان و زنانی که طلاق گرفته اند حدود 35 درصد بیشتر از افراد عادی در معرض ابتلا به بیماری های قلبی قرار دارند. البته مطالعات نشان داد که در زمینه خطر مرگ بر اثر سکته مغزی بین افراد ازدواج کرده و مجرد تفاوتی وجود ندارد ولی در زمینه حمله قلبی افراد مجرد 42 درصد بیشتر از متاهلین در معرض خطر قرار دارند.

 

نظریات زیادی در خصوص اینکه چرا ازدواج برای سلامتی مفید می باشد مطرح شده است. عده ای معتقدند این امر بخاطر تشخیص زودهنگام، دنبال کردن بهتر درمان ها، رعایت صحیح تر برنامه دارویی، امنیت مالی بیشتر، افزایش رفاه و در نهایت داشتن شبکه گسترده تری از دوستان است.

 

 

آلودگی صوتی و تاثيرات آن بر قلب

غذاهایی که خطر ابتلا به سکته مغزی را کاهش می دهند

 

 

 

مجله سلامتی قلب دکتر سپیده پزشکی متخصص قلب و عروق و فلوشیپ بیماری های مادرزادی قلب و CMRI از سوئیس

آدرس مطب: تهران، صادقيه، آيت ا… كاشاني، ساختمان پارسا، پلاك٧١،  واحد٩

تلفن جهت نوبت گیری:

تلفن:02144032023
همراه:09390942494

کانال تلگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

صفحه اینستاگرام : @Dr_Sepide_Pezeshki

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

برای ثبت پرسش خود از دکتر می توانید از این قسمت استفاده کنید.پاسخ شما تا 5روز از طریق پیامک و ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
پرسش از دکتر